Diana z Černého Slezska

 

Diana z Černého Slezska  -  Diana                       Chovná  fena

Datum narození: 13. 10. 2010

DKK: 2/3
Vyšetření: PRA  -  N/N  clear
                 FN     -  N/N  normální genotyp
                 AON  -  normal/clear
                 Genetika - nese alelu  at/a

Zkoušky:  ZV - Bolešiny, I. cena, 181 bodů
                BZ - Velenovy, III. cena, 74 bodů

Výstavy:  VN, 2 x CAJC, 6 x CAC, VT, KV, OV
               JCH CZ, CH CZ, CH SK, Veteran šampion

                

Dianka je naše "princezna"

 

 

 Dianka se vlastně narodila kvůli mě. Když jsem na Internetu objevila webové stránky chovatelské stanice "Z Černého Slezska" Lenky Hakalové, štěňátka neměli a ani neplánovali. Mě ale okamžitě upoutala fotografie Arwenky (Arwen Silk Beauty) a moc jsem si přála mít právě takovou zlatou holčičku. Slovo dalo slovo a už za měsíc byla Arwenka nakrytá zlatým pejskem Rosmery Zekon a za další dva měsíce se v Havířově narodila čtyři krásná štěňátka - dvě fenečky a dva pejsci! A právě i čtvrtý vrh v pořadí s písmenem "D" na začátku mi splnil přání mít fenečku se jménem Diana! Vánoce už trávila Dianka s námi ve svém novém domově.

A proč je Dianka "princezna"? Protože tak nejen vypadá, ale tak se i chová. Máte ji vidět, když se jdeme ráno venčit a je rosa - to chodí jen po vydlážděných chodnících a v trávě našlapuje opatrně, aby se zbytečně neurousala. Vyčůrat a honem zpátky do sucha, pak do pelíšku a nejlépe na gauč, kde se nemůže umazat!

Holčička je to vnímavá a poslušná, to dokazují i složené zkoušky vloh 28. 4. 2012 v I. ceně se 181 body. V lese se vždy změní a dokonale si užívá volnosti a po proběhnutí se moc ráda pustí s paničkou do práce. Dělá jí radost, když se jí vše povede a za pamlsek je ochotná udělat cokoli.

Další zkoušky, které Dianka zvládla, ovšem "díky" paničky jen ve III. ceně, jsou zkoušky barvářské. Ty jsme spolu absolvovaly v MS Velenovy.

 

 

 

 

  Vyšetření:  

 

    

Certifikáty:

           

                                      

         

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...