Uri z Březnického Balkánu

 

 Uri  z  Březnického  Balkánu  -   Sára  (Sarah)          Chovná fena

Datum narození:  8. 11. 2009

DKK: 0/0  (A/A) 
PRA - prcd  clear
FN   - negativní  N/N

Zkoušky:  KZV - Sloveč, 1. 5. 2011, I. cena, 186 bodů, CACT  !!!!!  yeskiss
 

Výstavy:  OVP České Budějovice - V1       Rozh.:  MVDr. František Šimek
                NVP Klatovy - V2                        Rozh.:  Miloš Kašpar
                KVP Kladno -  V1, VT                 Rozh.:  Josef Němec
                MVP České Budějovice
 - VD1   Rozh.:  Ing. Jarmila Jindřichovská 

    
 

    

Sára se dostala do naší rodiny náhodou. V době, kdy jsem hledala v různých chovatelských stanicích naši budoucí zlatou holčičku a "objednala" si v Havířově její narození, naskytla se mi možnost poskytnout nový domov již desetiměsíční fenečce, která si nerozuměla se svojí majitelkou. Sára měla tu smůlu, že na její "výchově" a "převýchově" se vystřídalo několik laiků i "odborníků" a ona z toho všeho měla jen zmatek v hlavičce. Bylo mi líto toho malého na jedné straně vyplašeného a na druhé straně divokého stvoření, že jsem si ji po třetí návštěvě u majitelky odvezla domů. Sára je a zůstane jiná než Diana a Erik, protože u nás nebyla od malého štěňátka a ve svém raném období prožívala spíš stresy a patrně i nevlídné zacházení.

Sára si nese v sobě obrovskou dávku loveckého pudu, její vášní je slídění v čemkoli tak dlouho, dokud nenajde zvěř, kterou hlásí na stopě i na viděnou. Po lese by mohla běhat celé dny a s tím je také bohužel spojená její částečná neposlušnost. Jakmile se dostane na určitou vzdálenost, přestává vnímat povely a řídí se jen svým pudem. Naštěstí se vždy vrací, i když to vždy není v 15-ti minutovém limitu.

Se Sárou jsem absolvovala Klubové zkoušky vloh, které zvládla s přehledem v I. ceně se 186 b. a získala tak svůj první a zároveň (prozatím) poslední titul CACT.  Z barvářských zkoušek jsme musely odstoupit, protože barva pro Sáru nebyla dost atraktivní a raději se věnovala stopám zvěře, která přes pobarvenou stopu přešla. Možná se v budoucnu ještě k nějakým zkouškám dostaneme.

Jako matka svých 11štěňat z dosavadních dvou vrhů byla Sára neskutečně pečlivá a starostlivá. Mléka měla pro mrňata vždy dostatek a kojila ještě ve 3 měsících. Svým potomkům pokaždé předala své lovecké vlohy, které zúročil malý Artík jako Český šampion práce a univerzální pes!!! yes 

Certifikáty a zdravotní vyšetření: